Ученици гимназије у посети Установи “ Култура “

Ученици 3. разреда друштвено језичког смера посетили су Установу  “ Култура “ 20. и 24. фебруара 2015. године. Посета је организована поводом изложбе посвећене 180-тогодишњици од усвајања Сретењског устава. Кроз изложбу ученике је провела Јасна Станковић, дипломирани историчар уметности и кустос Установе „Култура“. Ученици су могли да се на несвакидашњи начин упознају са начином доношења, садржајем и значајем Сретењског устава, али и са значајним личностима који су утицали на његово доношење, али и са културним делатиницма прве половине XIX века. На овај начин наставни саржаји су приближени ученицима на другачији начин, а од посебног значаја је то што ће они о томе поновно учити на часовима историје и сада ће имати значајно предзнање.

Установа Култура 2015

Установа '' Култура ''