Секција из историје у посети Историјском архиву и Народно музеју у Ужицу

Чланови секције из историје гимназије “ Јосиф Панчић “ посетили су у петак 27. фебруара 2015. године Историјски архив и Народни Музеј у Ужицу. Секција је наишла на топли пријем радника Архива, а посебно др Александра Савића, вишег архивског саветника и руководиоца библиотека, културно-пропагандне и образовне делатности Архива и уредника “ Историјске баштине “. Пошто је у току припрема за писање монографије школе, ова је посета искотиштена да се у Архиву погледају нека документа везана за историју наше школе. Потом је организована посета Народном музеју у коме су погледане збирке музеја од најстаријих дана , па све до Другог светског рата, изложба посвећена 100-годишњици Великога рата на простору ужичког краја, као и поставка везана за партизанску фабрику оружја у устаничком Ужицу 1941. године.

Секција из историје у посети Архиву

Секција из историје у посети Архиву 2015.