ОЛИМПИЈАДА ИЗ РУСКОГ ЈЕЗИКА

Дана 30. маја 2014. у 14 часова у просторијама Гимназије „ Јован Јовановић Змај“ у Новом Саду одржан је финални део Олимпијаде из руског језика,уз подршку Министарства просвете Републике Србије, компаније НИС-Гаспром њефт, Славистичког друштва Србије и Руског центра фонда „Руски свет“. Ученица Тамара Јокић IIб (професор-ментор Олгица Филиповић) се такмичила у другој категорији. Такмичење је почело свечаном церемонијом отварања, након чега је ученике очекивао тест из лексике и граматике, а менторе предавање у свечаној сали гимназије. Учествовало је 133 ученика из Србије, Црне Горе и Републике Српске. После првог сегмента предвиђено је да 80 ученика настави такмичење, од чега је 30 из прве категорије, 20 из друге и по 15 из треће и четврте.

Олимпијада из руског језика је од прошле године уведена у званични календар такмичења Министарства просвете, науке и технолошког развоја. На церемонији проглашењанајбољих такмичара министар просвете је изјавио да је НИС-ов пројекат „ЕНЕРГИЈА ЗНАЊА“ (у оквиру ког је ово такмичење) најбољи пример како се помажу млади таленти. Веома смо задовољни стеченим искуством и учешћем у овом такмичењу.

Олгица Филиповић

Олимпијада у Новом Саду