АКЦИЈА „СПАСИБО РУССКОМУ МЧС“ („ХВАЛА РУСКОМ МЧС-у“)

Ученици из Бајине Баште, који похађају наставу из руског језика у О.Ш. „Свети Сава“ и  Гимназији „Јосиф Панчић“, током протекле седмице осмислили су акцију под називом „СПАСИБО РУССКОМУ МЧС“ са циљем да путем својих цртежа изразе захвалност руским спасиоцима, ангажованим у акцији спашавања на територији Републике Србије.

Цртежи садрже симболе и представе које су их инспирисале на овај гест: спасиоце, грбове и заставе Србије и Русије, амблеме МЧС, као и друге симболе који сведоче о дубокој повезаности ове две државе, испреплетености њихових традиција и култура.

Акцију су подржали професори руског језика из наведених школа, који су све цртежеуз пропратно Писмо захвалности на руском језику са потписима свих аутора проследили на адресу руског МЧС-а.

Хвала свим ученицима који су учествовали у акцији и поделили са нама лепе тренутке!

Олгица Филиповић

Милица Андрић