„ЗАШТИТИТЕ СЕ ЗНАЊЕМ“

Првог децембра 2015. године у Гимназији „Јосиф Панчић“ у Бајиној Башти одржано је предавање поводом Светског дана борбе против сиде. Предавање су одржали чланови биолошке секције Ђорђе Тодоровић, Милица Јездић, Александра Јанковић, Јована Јевремовић и Јелена Станојевић уз подршку професорке биологије Александре Ђурић-Караклић.

На креативан начин, и кроз примере, наизглед комплексна тема приближена је умовима гимназијалаца. Атмосфера током дискусије је била позитивна и едукатори су се трудили да обухвате што већи број ученика користећи прилагођене изразе које они могу да разумеју.

Закључак: Упркос неравномерном интересовању ученика, сматрамо да је пројекат успео и да смо успели да покренемо многа важна питања и проширимо њихову свест о овој опасној и нажалост веома распрострањеној болести.