Економска радионица Народне банке Србије ( НБС )

Народна банка Србије, едукативним програмима, кроз разне изложбе, поставке, креативне радионице, представља јавности своје активности И значај финансијске едукације грађана. За ученике средњих школа израђене су презентације складне њиховом узрасту које држе запослени из Народне банке Србије.
У четвртак 19.новембра 2015.године, одржана је економска радионица НБС са темом “Динар за младе”. Радионица је одржана у градској библиотеци “Милош Требињац” где су учесници били ученици гимназије “Јосиф Панчић”. После разговора и упознавања са радом НБС, као и разним терминима, предавачи су упознали ученике са радионицом коју су припремили. Од 10 парова, свакоме је подељена посебна коверта у којој је био новац, породична ситуација и буџет којом располаже та породица. Главни циљ радионице био је како на најбољи и на најекономичнији начин расподелити породични буџет на месечном нивоу. После распоређивања буџета, сваки пар је морао да се представи и да изложи своју поделу буџета. Предавачи су давали смернице, саветовали и позитивно образложили сваку ситуацију, где је направљена грешка, а где не. На крају сваки ученик је добио диплому НБС као захвалницу на учешћу.

С.Н.
К.Ј.