Акција „Тотални диктат“ у Бајиној Башти

Тотальный диктант в Байина-Баште
Драги ученици и колеге,
Ове године ће Бајина Башта први пут учествовати у међународној акцији писања диктата на књижевни текст на руском језику- „ Тотални диктат“ и тиме постати један од 414 градова света који су истог дана део ове акције.
Акција ће се одржати 18. априла 2015. године у библиотеци Гимназије „Јосиф Панчић“, Вука Караџића 32, 31250 Бајина Башта.
Позивамо све љубитеље руског језика и књижевности да нам се придруже!
За учешће у диктату не постоји узрасна граница.

Аутор пројекта је руски фонд «Тотални диктат», а читава акција је покренута 2004. године на Новосибирском државном универзитету из Русије.

Локални координатори:
• Милица Андрић, професор руског језика у Гимназији „Јосиф Панчић“ и Основној школи „Свети Сава“;
• Олгица Филиповић, професор руског језика у Основној школи „Свети Сава“ и Гимназији „Јосиф Панчић“.
Очекујте ускоро новости и даље инструкције на страници: http://totaldict.ru/citi /Bajina_Basta/