Изванредан успех ученика наше школе на такмичењу из руског језика

Ученица неше гимназије Тамара Јокић постигла је огроман успех на тaкмичењу из руског језика. Ово такмичење je организовано тек по други пут, а наша школа је учествовaла по први пут и већ је постигла запажен резултат. Ученицу је припремала професорица Олгица Филиповић.

Тамара се пласирала у други финални круг НИС Олимпијаде из руског језика у II категорији. Ово такмичење је одржано у организацији Руског центара фонда „Руски свет“ при Гимназији Ј. Ј. Змај у Новом Саду, а уз подршку Министарства просвете Републике Србије, компаније НИС-Гаспром њефт и Славистичког друштва Србије. Друга категорија обухвата ученике I и II разреда свих средњих школа осим специјализованих филолошких гимназија.

Циљ манифестације је промовисање и популаризација руског језика. Други, финални, круг ће се одржати 31. маја 2013. године у згради компаније НИС у Новом Саду.