„Дани ћирилице“ – Баваниште 2013.г.

Победничка лутка

Ученица наше школе Тања Јањић (IIа) на овогодишњем такмичењу„Дани ћирилице“ – Баваниште, које се одржава под покровитељством  Вукове задужбине и Министарства просвете Републике Србије, освојила је прву награду у категорији израде лутке. Ова републичка смотра младих талената већ дванаест година се труди да одржи традицију и развије љубав према ћирилици и националним обележјима  међу основцима и средњошколцима. Овај конкурс попримио је међународни карактер учешћем ученика из свих крајева света у којима живе Срби. На традиционалној завршној манифестацији одржаној 25. маја 2013. године у Баваништу окупили су се победници у различитим областима такмичења ( литерарни радови, калиграфија, сликарство, израда лутке ), где су уз пригодан програм примили похвале и адекватне награде. Посебну сатисфакцију овим младим људима представља позив Његовог величанства Александра Карађорђевића са супругом  на пријем који ће се одржати у Белом двору.

Тања на свечаној додели награда