Велики успех ученика Гимназије на Републичком такмичењу из Српског језика

Дана 26. маја 2013. године у оквиру завршнице прославе Вуковог јубилеја у његовом родном Тршићу традиционално је одржано 23. Републичко такмичење из Српског језика ученика средњих школа. Ученица наше школе, Јована Јевтић, је учествовала на овом такмичењу и освојила одлично друго место, што представља изузетно велики успех, како за њу саму, тако и за нашу школу, а и за њеног професора српског језика Споменку Симић. Било је заиста дивно чути име наше школе међу победницима, посебно ако се има у виду да се такмичење одвија у веома јакој конкуренцији са ученицима филолошких гимназија. Оне имају много већи фонд часова у односу на наше ученике.

Треба нагласити да је ово тек други пут да ученици наше школе постижу тако велики успех на овом тешком такмичењу ( Драгана Павићевић заузела прво место, као ученица 4. разреда ), што Јованин успех чини још већим. Овој вредној ученици, свестраној и успешној на свим пољима желимо да настави са ређањем одличних резултата и у наредним годинама.

Споменка Симић

Јована Јевтић