Обележавање Сретења – Дана државности

У склопу обележавања Сретења – Дана државности, 14. фебруара 2013. године, у холу Гимназије одржан је јавни час историје на ову тему. Пограм су припремили ученици Гимназије, чланови историјске секције, у сарадњи са наставником Марком Ковачевићем. На почетку програма емитована је песма Востани Сербие, а затим је наставник укратко преставио развој модерне српске државности од 1804. до 2006. године и истакао значај обележавања националног празника Сретења. Потом су ученици подсетили, присутне наставнике и ученике Гимназије, на догађаје везане за Збор у Орашцу 1804. године и на Сретењски устав из 1835. године. На крају је, уз помоћ компјутерске презентације,  приказан кратак преглед историје српских знамења ( грба, заставе и химне ) у XIX веку. Јавни час историје окончан је емитовањем химне Републике Србије – Боже правде.