Семинар “ Како радити са родитељима “

У Гимназији Јосиф Панчић, 9. и 10. фебруара 2013. године одржан је семинар “ Како радити са родитељима “ ( бр. 128, К. 4, Приоритет 7 ). Семинар за наставнике Гимназије и Средње техничке школе из Бајине Баште оджале су Драгана Оцокољић и Гордана Поповић Божанић.

Детаљ са семинара

Циљ семинара је била обука наставника за креирање конструктивнијег и ефективнијег рада на родитељским састанцима, као и развијање и неговање културе учења и унапређивање родитељских компетенција. Специфични циљеви семинара били су подизање педагошке културе родитеља, квалитетнија и конструктивнија комуникација, као и усклађивање васпитних утицаја породице и школе. Наставници су оспособљени да на бољи начин креирају однос између родитеља и школе, освеже теме и начини рада са родитељима, раде на унапређивању културе дијалога, повећају свест о постојању различитих васпитних стилова и на другачији начин креирају сценарија за родитељске састанке.