Оснивање Пoдружнице Друштва за српски језик и књижевност Србије за Златиборски округ

У Гимназији „Свети Сава“ Пожега у суботу, 8.12. 2018, одржана је Конститутивна скупштина Подружнице Друштва за српски језик и књижевност за Златиборски округ. Захваљујући залагању актива професора српског језика и књижевности успели смо да организујемо овај значајни облик формалног удруживања наставника српског језика са територије нашег округа, који ће значајно допринети угледу професије, сталном стручном усавршавању, реализацији бројних активности и очувању српског језика и књижевног наслеђа.

Скупштином је руководио Петар Матовић, повереник Друштва за српски језик и књижевност Златиборског округа, који је истакао да ће се редовно заседање скупштине одржавати најмање  једном годишње, а ванредна према потреби. Присутни чланови унапред су упознати са Правилником о раду подружница у оквиру Друштва за српски језик и књижевност Србије и Статутом Друштва за српски језик и књижевност Србије. Скупштини су присуствовала  22 професора српског језика и књижевности .

На Конститутивној скупштини изабрани су:

Председник: Марија Јеверичић, Гимназија ,,Свети Сава “, Пожега

Потпредседник: Горгина Ђурић, Гимназија „Јосиф Панчић“, Бајина Башта

Секретар: Марина Петровић, ОШ „Емилија Остојић“, Пожега

Благајник: Гордана Маринковић Савовић, Гордана Маринковић Савовић, Пољопривредна школа са домом ученика „ Љубо Мићић“, Пожега

Чланови Управног одбора :

Валентина Марковић Златановић , Медицинска школа,Ужице

Данијел Радевић, ОШ „Алекса Дејановић,Севојно

Филип Вукотић , ОШ „Мито Игумановић“, Косјерић

Дејан Јоковић , СШ „Свети Ахилије“, Ариље

Бојана Меловић,  Средња школа, Нова Варош

Даница Мојковић , Гимназија „Јосиф Панчић“, Бајина Башта

Олгица Спасојевић , ОШ „Петар Лековић, Пожега

Нермина Паровић , ЕТШ,  Пријепоље

Чланови Надзорног одбора :

Слађана Јањић ,Медицинска школа,Ужице

Јована Драшкић, Техничка школа, Пожега

Бранка Ракоњац, Средња школа, Нова Варош

Све одлуке донете су једногласно.

За потребе Подружнице отворенје мејл:  podruznicaskjzlatibor@gmail.com.