Промоција издања Историјског архива Ужице

У петак, 26. маја 2017. године, у Галерији Установе “Култура“ одржана је презентација издања Историјског архива Ужице на тему Првог светског рата. Ову презентацију организовала је Установа „Култура“, а у учешће у њој узели су и ученици Гимназије. Гости из Ужица презентовали су књиге Рада Познановића Изгинули у ратовима 1912–1918 из ужичког округа и Носиоци Карађорђеве звезде, дневник генерала Ивана Павловића Из наше офанзиве, као и научни часопис Историјску баштину.О раду Историјског архива и њиховим издањима говорили су директор Архива Жељко Марковић и др Александар Савић.

Ученици наше Гимназије Александар Ђунисијевић и Исидор Карадаревић (Рок бенд – „Рок у Поноћ“) на почетку презентације одсвираи су на гитарама тему из филма „Монтевидео, Бог те видео“ и песму „Тамо далеко“ и за то заслужили велики аплауз свих присутних. Програм  промоције ученици Гимназије, Анђела Стефановић, Ема Станојевић, Никола Јовановић и Алекса Тадић, обогатили су читањем одабраних биографија носилаца карађорђеве звезде са простора Бајине Баште и рецитовањем песама: Војничко писмо Војислава Илића Млађег, Човек пева после рата Душана Васиљева, Суматра Милоша Црњанског и Србија Оскара Давича.

P1070994 P1070996