„WWF Aкадемија за природу“

„WWF Aкадемија за природу“ одржана је у трајању од 18. до 22. октобра 2016. године у Истраживачкој станици Петница.

Академија, која је део WWF-овог пројекта „Заштићена подручја за природу и људе“, осмишљена је тако да наставници и ученици из 10 основних и средњих школа из целе земље, као амбасадори једног од пет заштићених подручја обухваћених пројектом, науче како да живе на одржив начин и активно и креативно заштите природу. Полазници Академије ће целе школске године заједно са управљачима заштићених подручја, односно националним парковима Фрушка гора, Ђердап и Тара, Специјалним резерватом природе Горње Подунавље и Предео изузетних одлика „Авала“, радити на промоцији њихових природних и културних вредности.

Наша Школа учествовала је као амбасадор Националног парка „Тара“.

img_0419 img_0423 img_0446 img_0447 ucesnici_wwf_akademije_za_prirodu_1_570928 wwf_akademija_za_prirodu_petnica_1_1