У Гимназији “ Јосиф Панчић “ обележен 1. децембар – Светски дан борбе против сиде

У библиотеци Гимназије “ Јосиф Панчић “одржано је предавање, поводом Светског дана борбе против сиде, 30. новембра 2012. године. Предавање је одржано у организацији Општинске огранизације Црвеног крста, а од стране Милице Додић и Јоване Јањић, волонтерке и ученице Гимназије. У склопу предавања емитован је филм “ Дечак који се стидио “, који је снимљен од стране волонтера Црвеног крста из Палилуле. Емитовање филма и предавање имали су за циљ подизање свести омладине о потреби превенције ХИВ/АДИС-а, самањивањем ризичног понашања младих. Предавање је организовано за ученике 3. и 4. године гимназије, а након излагања ученици су имали могућност да размене своја знања и мишљења.