Активност извиђача у Бајиној Башти

Капм извиђача у селу Заовинама. Август 2012. године

Ученици гимназије “ Јосиф Панчић “ учествују у разним ваншколским активнстима. Неки од њих су чланови нашег локалног Одреда извиђача. Заједно са својим одредским друговима, у августу, угостили су извиђаче из Француске. Повод за овакво дружење била је жеља да се поправи искривљена слика овог подручја у свету и да се на што бољи начин промовише туризам овог краја. Након неколико месеци припрема, камп је одржан у селу Заовинама, надомак истоименог језера. Било је то сјајно искуство. Много забаве, дружења, авантуре и смеха. Кроз припремање њихове националне кухиње, они су се потрудили да нам пренесу део њихове традиције и културе.

Извиђачи у строју

Такође, морамо се захвалити и нашим професорима на добрим лекцијама енглеског језика, које су нам помогле у комуникацији. Од ученика из наше школе, на овом кампу су учествовали: Филип Николић, Тамара Крстић, Никола Димитријевић и Марија Костић. Наш одред у наредним месецима планира неколико акција, као и прославу поводом обележавања 50 година његовог постојања. Сви утисци са ових и нардних дружења биће вам пренети у неким наредним текстовима.

М. Костић