Међународна манифестација из руског језика

totalni

Међународна манифестација из руског језика

Ове године је, по други пут, Гимназија „Јосиф Панчић“ наступила у улози градског организатора међународне акције   „Тотални диктат“  за подручје Бајине Баште. Подсећамо да је у питању акција чији је циљ повећање интересовања за руски књижевни језик, правопис и културу. Осим Бајине Баште, у Србији су у акцији учествовали Руски центар Фонда «Руски свет» из Новог Сада, Гимназија „Светозар Марковић“ из Ниша, као и Филолошки факултет Универзитета у Београду. Укупно је у овој манифестацији ове године учествовало 145 000 људи из 68 земаља и 732 града.

Ове године је свим учесницима поред стандардног писања диктата на текст писца Андреја Усачова понуђен тест TruDнамењен странцима који говоре руски на нивоу А-Б1.

Истичемо да смо и ове године имали добар одазив. Двадесет и један ученик гимназије је присуствовао акцији која  је одржана у суботу 16.4.2016. у просторијама школске библиотеке. Свечана додела сертификата и затварање акације уприличени су 22.04.2016. у Галерији Установе „Култура“.

Најбољи резултат са освојених 85 поена остварио је Ђорђе Тодоровић ученик IIв.

Више података о акцији можете пронаћи на линку:

Видимо се следеће године!

Милица Андрић, координатор акције

Дејан Стефановић, техничка подршка