Ученици секције из историје посетили Ужице

У оквиру секције из историје ученици Гимназије су 1. априла 2016. године посетили Ужице. Овом приликом организована је посета Историјском архиву Ужица, међуопштинској установи за заштиту архивске грађе органа власти и управе, друштвено-политичких, кулрутних, просветних и других организација. Ученици су упознати са начином организације рада архива, фондовима који се чувају у Архиву и конкретно са документима који се налазе у фонду Среза рачанског из међуратног периода. После овога посећен је Ужички град, тврђавa која потиче највероватније из друге половине XIV века и која је била у употреби до 1862. године када је по напуштању турске војске онеспособљена за даљу војну употребу. Ученици су и поред тога могли да осете сву грандиозност објекта и упознају се са типичним начином грађења средњевековних тврђава.

Секција из историје у посети ИАУ

Ужички град 2016.