Ученици Гимназије посетили изложбу

Ужичани у врху власти

Ученици 3. и 4. разреда Гимназије посетили су изложбу “Ужичани у врху власти Србије и Југославије 1815-2015.“ током  23. и 24. фебруара 2016. године. Организатори изложбе су Установа “Култура“ из Бајине Баште и Историјски архив из Ужица, а аутор је др Александар Савић.

Изложба обухвата кратке професионалне биографије 61 личности које су заузимале положаје министара, председника влада и начелника Генералштаба, а које потичу са простора бившег Ужичког, односно дананшњег Златиборског округа. Прва биографија посвећена је кнезу Милошу Обреновићу, а хронолошки последње актуелним линостима владе и војске. Од Бајинобаштана  на овој изложби представљени су : Милорад Вујичић, Милоје Рајаковић, Радиша Гачић, Лука Митровић, Радиша Ђорђевић и Драган Драгојловић.

Ученици су на овај начин употпунили своја знања о националној историји у последња два века, али и допуни своје знање из локалне историје, која нажалост није довољно заступљена у настави историје.

Ужичани у врху власти 2016